15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 4000 1 0 horizontal https://popup.mk 300 true 4000
Бенџамин Клементајн пораснал во строго католичко семејство. Родителите по потекло од Гана не им дозволувале нему и на неговите браќа и сестри да слушаат поп-музика бидејќи верувале дека ќе ги расипе како личности. Црквата што ја посетувале, била на два чекора од нивниот дом, а свештеникот им бил сосед. Тешко е да се замисли дека…
CASA беше домаќин на петочната PopUp Music забава. Погледнете ги фотките од забавата и очекувајте ја следната локација и следното музичко име за новиот летен музички бран на PopUp Music
Претставата „Бела болест“ на апсолвентот Горјан Аревски не се најде помеѓу финансиски поддржаните дела од културните институции во Македонија. Иако станува збор за дипломско дело и тим што е составен од студенти и од млади професионалци, институциите немаа слух за овој проект. Затоа, тимот на претставата се одлучи да креира кампања за прибирање на потребните...
11-тата сезона и 8-годишниот јубилеј за DIY унисекс етикетата на графичкиот дизајнер Горан Костовски – ind.o.g е мотивирачки подвиг да не се откажуваме од работите што ги сакаме без разлика колку и да се тешки и нема услови да се случат/реализираат.
Непосредниот повод за разговор со поетесата Марта Маркоска беше нејзиниот нов и интересен проект „Книжевни магнитуди“, со чиј необичен формат успеа да го привлече вниманието на книжевната и на читателската јавност. Но, тоа е само еден тенок, површински слој од нејзината долгогодишна успешна работа на повеќе (понекогаш дијаметрално спротивни) полиња, и доколку вешто го тргнете…
Mark Funk е следното диџејско име што PopUp Music го носи на скопската клупска сцена. Тој е еден од најдобрите српски продуценти, познат по својот уникатен диско и фанк музички стил, со повеќе од 15 години диџејско искуство. Музиката на Mark Funk е препознатлива на светско ниво, а неговите траки високо котираат на листите, со…
Лошото време што му се закануваше на Скопје во петокот, не ги предомисли фановите на Tom Trago во намерата да го окупираат подиумот и да се журкаат на неговиот сет. „Епицентар“ до раните утрински часови пулсираше во ритамот на хитот „Use me again“ и уште многу други негови препознатливи траки.