15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 4000 1 0 horizontal https://popup.mk 300 true 4000
CASA беше домаќин на петочната PopUp Music забава. Погледнете ги фотките од забавата и очекувајте ја следната локација и следното музичко име за новиот летен музички бран на PopUp Music
Mark Funk е следното диџејско име што PopUp Music го носи на скопската клупска сцена. Тој е еден од најдобрите српски продуценти, познат по својот уникатен диско и фанк музички стил, со повеќе од 15 години диџејско искуство. Музиката на Mark Funk е препознатлива на светско ниво, а неговите траки високо котираат на листите, со…
Лошото време што му се закануваше на Скопје во петокот, не ги предомисли фановите на Tom Trago во намерата да го окупираат подиумот и да се журкаат на неговиот сет. „Епицентар“ до раните утрински часови пулсираше во ритамот на хитот „Use me again“ и уште многу други негови препознатливи траки.
PopUp Music ви најавува уште една одлична журка! На охридската плажа Оревче, на 10 август 2018 ќе ви приредиме уникатен 12-часовен денс-настан, на кој за првпат во Македонија доаѓа проектот Muse на италијанските диџеи Lehar и Мusumeci.
PopUp Music во саботата ја преплави „Јавна соба“. Mораме да признаеме дека скопските журкачи одлично го фатија бранот. Овој пат уживавме во house звуците на одличниот Dj Rescobar од Белград! Не ви беше доволно? Следуваат нови изненадувања од PopUp Music.