15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 1 4000 1 0 horizontal https://popup.mk 300 true 4000
Минатиот викенд измина во знакот на DJ Kiko Navarro, човекот кој важи за миленик на скопската публика. На сетот во „Епицентар“, светски познатиот диџеј успеа да ја пренесе жешката атмосфера од неговата Мајорка. Погледнете ги фотографиите и видеото од PopUp Music журката со која официјално може да започне летниот party бран.
Веста дека Kiko Navarro, еден од најомилените диџеи на скопската публика повторно доаѓа во „градот убав“, доби одличен фидбек од неговите фанови. Соничното патување на Kiko Navarro, еден од најпрепознатливите брендови на хаус-музиката, трае веќе три децении. Роден е на Мајорка, па во неговиот звук се претопуваат изобилството од сонце и опуштената атмосфера на балеарскиот…
Саботата беше интензивна за PopUp Music со два целодневни настани и пет диџеј сетови на две локации во градот. Зелениот бран беше пуштен напладне во Badu Bar и Casa Bar. Во Badu Bar ги слушавме Dj Goce, Dj Chvare и гостинот од Хамбург – Naughty NMX. Во Casa Bar, од 12 до 17 часот, музика…
Пред нас е долг и забавен продолжен викенд. PopUp Music не планира да запре со зелениот музички бран што го носи добриот вајб секаде каде што се појавува. А викендов ќе го има на неколку места 😊 Па ако не излегувате од државава, take note:
Мислевте дека ќе ве оставиме без фото-моментите од двете изминати PopUp журки? Петочната ноќ беше on fire 🙂 Журката започна со загревање во преполниот „Синдикат“ уште од  22 часот, со сетовите на Nino Flooder и Nikola Tonevski. По полноќ, одличната атмосфера се префрли во клуб 12.12, кој се исполни до последен сантиметар. Зад пултот најпрво беше…
Време е за рапорт од викендот кој започна во знакот на PopUp Music 😊 Во петокот, зелениот бран први го пуштија белградската диџејка Nadežda Dimitrijević, Wish.ko и Maci Stojanović со нивните сетови во Радио Бар. Потоа продолживме во Станица 26 на одличната журка за која беа задолжени DJ Flooder и ѕвездата на вечерта DJ Tennis.…
Да не должиме многу со зборови, најдобро е да го погледнете видеото од петочната PopUp Мusic журка и самите да се уверите колку беше добро на live сетот на Session Victim во Епицентар!
Предновогодишните журки се посебно убави и незаборавни. И баш кога ладниот град постепено се вжештува пред најспектакуларната ноќ и вие се прашувате каде е лудата забава, PopUp Music најавува одлична журка со Session Victim во Еpicentar, на 14 декември точно на полноќ! Session Victim почнале да прават музика во времето кога преовладувал ставот дека винилот…